معرفی انواع بوسترپمپ های مورد استفاده در کاربری های آبرسانی
آوریل 12, 2017
بنر کالاپمپ
انتخاب و خريد پمپ
آوریل 16, 2017

آشنایی با⁣ ⁣نکات بهداشتی در بوستر پمپ‌ها :

⁣بررسی نکات بهداشتی در بوستر پمپ ها :

 ⁣جهت بررسی نکات بهداشتی در سیستم های بوسترپمپ ابتدا لازم است درک درستی از تعریف آب آشامیدنی و آب غیرآشامیدنی داشته باشیم.
طبق تعریف، آب آشامیدنی آبی است که جهت مصرف و استفاده انسان تامین می گردد. این آب، تصفیه شده است و برای مصارف نوشیدن، پخت و پز، استفاده درر نوشیدنی ها، استحمام و بهداشت شخصی، شستشوی اشیای مربوط به مصرف غذا و شستن اشیایی که در تماس مستقیم با بدن انسان قرار می گیرند، استفاده می شود. آب غیرآشامیدنی آبی است که استفاده از آن شامل موارد ذکر شده نباشد. آب غیرآشامیدنی معمولا برای مصارف صنعتی، تجاری، کشاورزی و موارد مشابه کاربرد دارد.
این که سیستم بوسترپمپ کیفیت و سلامت آب آشامیدنی را تخریب نکند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از مهمترین نکات در این خصوص جلوگیری از سکونن آب در سیستم بوستر پمپ و اجزای مرتبط با آن است.
راهکارهای زیر امکان سکون آب در سیستم را کاهش می دهند:
⁣ استفاده از مخازن جریان مستقیم غشایی در سیستم
⁣ تعویض اتوماتیک پمپ های تحت بار بوسترپمپ (automatic switchover)
⁣ جلوگیری از ایجاد فضاهای مرده در اجزای انتقال و کنترل آب
⁣ فلاشینگ دوره ای قسمت هایی از لوله کشی که امکان سکون در آنها وجود دارد
⁣⁣ دومین نکته مهم در این خصوص، جلوگیری از افزایش دمای سیال است. فاکتورهای زیر می تواند موجب افزایش دمای آب در سیستم های بوسترپمپ شود:
⁣ افزایش دمای محیط کاری سیستم
⁣ استفاده کم از سیستم در مدت زمان طولانی (ساختمان های اداری در تعطیلات)
⁣افزایش دمای ناشی از عمل پمپاژ آب (اتلاف حرارت سیستم)
با انتخاب مکان مناسب برای سیستم و متوقف کردن سریع پمپ ها به محض کم یا صفر شدن مصرف، می توان از بروز این موارد جلوگیری نمود.
مواد و اجزای مورد استفاده در ساخت بوسترپمپ ها باید مطابق با مقررات مرتبط با آب آشامیدنی، از جمله LMBG، KTW و DVGWf باشند. تمیز بودن سیستم بوسترپمپپ و اجزای آن در طول ساخت، انتقال، نصب و استفاده و همچنین فلاشینگ نهایی کل سیستم بسیار مهم است و باید مطابق استانداردهای مربوطه از جمله DIN 1988-200 باشد تا اطمینان حاصل شود که آب آشامیدنی انتقال داده شده کاملا بهداشتی، خنک، بدون بو و مزه، شفاف و عاری از هر نوع ماده خارجی است.

کالاپمپ، تخصصی ترین مرکز مشاوره، تامین و تعمیر انواع پمپ و موتور آلات صنعتی در ایران

AfghanistanIraq